Křišťál

21. října 2009 v 17:13 | Evanie |  Léčivé kameny a minerály
http://www.volny.cz/lecivekameny/foto/kam_rutk.jpg
Křišťál. tzv. horský. čirá odrůda obecného křemene, výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů, se už od nepaměti těšil široké oblibě. Ve starém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led svatých vod, který ani v nejsilnějším žáru neroztaje.

Sám název křišťál pochází z řeckého krystallos, což znamená led a chemicky je to oxid křemičitý, čili odrůda křemene. Je bezbarvý a průhledný, někdy mírně zakalený.
Tento kámen je znám již z neolitu, což je 12. tisíciletí před naším letopočtem. V době starověkého Říma se dodával na trh z Alp pod názvem zkamenělý led.
Východní národy jej uznávaly jako kámen trpělivosti a dokonalosti a dokonce Tibeťané jej používali jako lék na rány. Brousily se z něj koule, které sloužily k magickým účelům. Léčily se jím bolesti žaludku i srdce a pití z křišťálové číše chránilo před bolestí zubů. Křišťál v ústech mírní žízeň. V buddhismu patří mezi sedm drahocenností. Je nejunivezálnější ze všech krystalů, zesiluje jejich účinky a je důležitý při meditaci. Pomáhá při srdečních nemocech, leukémii, střevních a vředových onemocněních a proti ozáření. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dodává energii. Ovlivňuje korunní čakru a ostatní pročisťuje.
Má fialovočervenou barvu, znásobuje životní síly organismu, léčí rány a záněty.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 16:27 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama