Čarodějnictví

20. října 2009 v 18:03 | Evanie |  Čarodějnictví
Čarodějnictví je životním stylem a zároveň je i náboženstvím. Nemusí nutně znamenat, že pokud jsi čarodějnice a vyznáváš Umění, tak jsi Wiccan/ka! Čarodějnictví je velmi starým náboženstvím, prý existuje téměř 6000 let. Obsahuje v sobě monoteistické (věří v Jednotný životní princip) a pohanské (uznává dva základní aspekty božství: Boha a Bohyně) prvky. Pro moderní nábožensky založené ženy je Umění velmi vítaným východiskem.
Čarodějnice pomocí svých rituálů pracují s neviditelným světem, aby pozitivně ovlivnili sami sebe a svět kolem nás. Pokud máte zvláštní schopnosti: např. umíte astrálně cestovat či ovládáte telepatii, ještě to neznamená, že jste čaroděj nebo čarodějka.
Často se objevují otázky : "Jak jste přišla k čarodějnictví?" "Co je pro to třeba udělat?". Z mnoha nich je cítit přání zvládnout ty "tajemné síly" a být schopný manipulovat s okolím. Podstata čarodějnictví v tom opravdu není. Nedá se to dost dobře popsat, je to jen určitý a naléhavý pocit, že máte pokračovat v učení. Vlastně jsem byla vždy blízko toho, co dělám.
K základním tradicím patří úcta k přírodě, dříve hlavně s důrazem na plodnost, dnes spíše na ochranu životního prostředí. Čarodějnictví nemá žádného vůdce či zakladatele. Vyvíjí se přirozeně s potřebami člověka.
Čarodějnictví není rovněž o image. Můžete klidně všude hodit v černém hábitu, nosit pentagram, barvit si vlasy a výrazně se malovat. Budete sice nápadní a možná trochu nahánět hrůzu … jenže co je uvnitř té skořápky? Skutečná víra a přesvědčení anebo jen potřeba dodat si jistotu, a utvořit kolem sebe opar tajemná?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Daja/Ayumu Daja/Ayumu | E-mail | Web | 13. ledna 2010 v 18:11 | Reagovat

Já nemusím mít potřebu nahánět strach a ukázat se okolí že jsem čarodějka, chci být normální napovrch. :)

Ta otázka"Jak jste přišla k čarodějnictví?" Já mám docela jednoduchou odpověď, už odmalička mě to táhlo k tomu, prostě samo. ;) I moje praprababička se zabývala magií. Asik moje mamka a já to máme po ni. Nechci se chlubit tím, že mám nějaké schopnosti.... V dnešní době o utajnění nejde o to, že by tě upálili, ale o hanbu, protože někteří lidé se tomus smějí a ani neví co to vůbec slovo "MAGIE" je.

2 Moraea Moraea | E-mail | Web | 14. ledna 2011 v 9:31 | Reagovat

S mojí dlouholetou kamarádkou jsme před časy založili skromný coven. Nedávno nás napadlo, že bychom rády rozšířili svoje řady a rozhodli jsme se to nejprve zkusit přes internet. Proto pokud máte zájem se připojit do našeho společenstva mágů a čarodějek, budeme velice rády. Stačí napsat na arachnne@seznam.cz nebo navštivte náš web.

Omlouvám se, že otravuji zrovna tuto stránku s mým skromným "inzerátem". Doufám, že tím nikoho nepobouřím. Mimochodem, máte velice zajímavý web :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama