Anton Szandor LaVey

23. října 2009 v 16:45 | Evanie |  Satanismus
http://www.unexplainedstuff.com/images/geuu_01_img0200.jpg
Anton Szandor LaVey (1930-1997) napsal Satanskou Bibli a byl první v moderní době, kdo založil náboženskou filozofii oslavující Satana jako symbol osobní svobody a individualismu.

Na rozdíl od tvrzení zástupců jiných nábožeství, že ta jeho víra je založená na uctívání nějaké nadpřirozené bytosti, LaVey ochotně potvrdil, že použil jeho vlastní schopnosti k vytvoření Satanismu založeném na jeho názoru na člověka jako na zvíře a že se inspiroval i dávnými náboženskými filozofiemi prosazujícími materialismus a individualismus.
Anton La Vey se narodil v chicagu roku 1930, ale jeho rodiče se brzo přestěhovali do Californie. Už jako malý se LaVey zajímal o nadpřirozeno a magii. Jeho babička z Transylvánie mu vyprávěla příběhy o upírech, které se v Transylvánii tradují generaci po generaci. Četl knihy např. o Drákulovi a Frankensteinovi- klasickou "Temnou literaturu". Miloval hudbu- v deseti se podle sluchu naučil hrát na klavír a ve dvanácti se také začal zajímat o Druhou Světovou Válku, kde zjistil, že přes všechna tvrzení křesťanské bible Zemi nezískají pokorní, ale silní. Na střední škole se učil velice dobře, ale rok před maturitou ji opustil, protože ho nudila. Odešel z domova a stal se ošetřovatelem lvů a tygrů v Clyde Beatty Circus. Později začal hrát v cirkuse na varhany, a když mu bylo 18, odešel z cirkusu a dal se k zábavnímu parku, kdese stal pomocníkem kouzelníka, naučil se hypnóze a dál studoval magii. Když mu bylo 21 (r.1951), tak se oženil a opustil Zábavní Park. Začal studovat kriminalistiku, která ho přivedla k prvnímu konformnímu zaměstnání- policejní fotograf, což také mělo zásadní vliv na rozvoj Satanismu, jak se později ukázalo. Po třech letech znechucen odešel a vrátil se k svým oblíbeným varhanům. Tak si vydělával na živobytí a zároveň se věnoval své životní lásce- studiu černé magie. Jednou týdně přednášel o různých tajemných tématech (strašidla, sny, mimosmyslové vnímání, obřadní magie atd), které vzbudily pozornost mnoha vlivných lidí. Z této skupiny vznikltzv. "Magický Kruh". Kruh vykonával magické obřady, které LaVey nalezl nebo sám vymyslel. LaVey ale nebral ďábla jako pravý opak boha, jako některé tajné řády. LaVey chápak ďábla jako skrytou temnou sílu v přírodě řídící chod pozemských věcí, sílu, pro niž věda ani náboženství nemají vysvětlení.
O Valpružině noci roku 1966 si LaVey rituálně oholil hlavu a slavnostně vyhlásil vznik Satanské církve. místo sebeponižujících křesťanských bohoslužeb LaVey zavedl v Satanově církvi povzbuzující ppsychodrama. Tak se mu podařilo vymýtit potlačování přirozených pudů člověka, ale rituály si zachovaly přitažlivost starých ceremonií.
La Vey také psal a jeho knihy nalézaly početnou čtenářskou obec. Kromě Satanské Bible, napsal také Satanské Rituály a knihu Dokonalá Čarodějka. Všechny knihy byly velice úspěšné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama